Otevřít menu
PREMIUM PELLETS
výroba pelet

Výroba dřevních pelet

  • Žádný odrol.
  • Žádné nápeky.
  • Vysoká výhřevnost. Prostě perfektní pelety.

Proč jsou naše pelety tak kvalitní?

Během 10-ti let vývoje výroby pelet v Golčově Jeníkově, jsme díky našemu umístění přímo ve středu ČR mohli postupně vyzkoušet všechny možné dodavatele různých dřevních pilin v ČR, vč. Rakouska i Polska, abychom nakonec mohli vyselektovat jen ty nejlepší a namíchat jejich piliny do takového poměru, aby výsledné vyrobené peletky byly pro naše uživatele svou kvalitou perfektní.

A výsledkem je naše špičková peleta. Certifikát ENplus A1 (od rakouské autority) je samozřejmostí.

Dodavatelé pilin (dřevařské provozy) totiž používají pro pořez dřeva různé technologie, takže jejich piliny jsou buď hrubé, jemné, s malou nebo vysokou vlhkostí, úplně čerstvé nebo i starší, světlé nebo tmavší.

Tyto piliny jsou u nás přijaty ve zcela zastřešeném a uzavřeném rozlehlém prostoru výrobní budovy a podle jejich druhu roztříděny do celkem 24 kójí, odkud jsou pak dle aktuální potřeby naší dlouhodobě odzkoušené receptury nakladačem průběžně míchány a naváženy k samotnému technologickému zpracování do vlastních pelet.

Naši každoroční zákazníci nám dávají zpětnou pozitivní vazbu, dokonce vyzkoušeli i konkurenční výrobky, ale následně se opět vrátili k nám.

Takže proto perfektní pelety.

Peletky PREMIUM PELLETS vyrábíme pouze z pilin ze 100% smrkového dřeva bez přídavků pojiv.

Tímto postupem je při spalování pelet dosaženo neutrální bilance emisí CO2 a odpad po shoření je redukován na pouhých max. 0,3%.

Jsme výrobci, nikoliv prodejci či překupníci.


nahoru